Pomůcky a jejich distributoři

První stomickou pomůcku dostanete v nemocnici, ve které vás operovali. Pokud máte s pomůckou nějaké problémy, doporučuje se vyzkoušet pomůcky různých firem a vybrat tu nejvhodnější. Firmy, které pomůcky dováží, vám ochotně pošlou vzorky svých výrobků na vyzkoušení. Je důležité mít správnou pomůcku a naučit se o stomii dobře pečovat, zbavit se obav z uvolnění pomůcky či jiných obtíží. Jen tak se můžete vrátit zpět do života. Stomie i břicho pacienta se časem mění, proto často bývá potřeba pomůcku změnit. 

Pomůcky do České republiky dováží osm firem, které se zároveň snaží o osvětu stomiků vydáváním odborných časopisů pro stomiky. Všechny firmy dodávají kompletní sortiment pomůcek jednodílných i dvoudílných, různých tvarů a velikostí. Zároveň zde naleznete i příslušenství, což jsou různé výrobky na čištění, ošetřování a ochranu kůže, desinfekční prostředky, pohlcovače pachu a přídržné pásky. Veškeré informace o výrobcích dostanete na bezplatných stomalinkách firem nebo na jejich webech.

B.Braun Medical – infolinka: 777 363 343, www.bbraun.cz 

Distribuce pomůcek: lékárny Zelená hvězda – inkontinence – hojení ran,  mail: gabriela.jiru@zh-ipc.cz 

ConvaTec – infolinka: 800 122 111, www.convatec.cz

Prodejna zdravotnických potřeb U Radima, Vinohradská 60, Praha 3, tel.224 256 945

Coloplast – infolinka: 800 100 416, www.coloplast.cz

Dansac – infolinka: 800 100 083, www.zivotsestomii.cz , výhradní distributor: objednavky@hartmann.info 

Eakin Česká republika – infolinka 800 110 110, www.eakin.cz

vzorky: asistentka@eakin.cz

Sabrix – infolinka: 800 600 105, www.sabrix.cz

Welland Medical – infolinka: 800 100 644, www.ja-zdravotnickepotreby.cz

Výhradní distributor: info@ja-zdravotnickepotreby.cz

Distrimed – infolinka: 800 900 209, www.distrimed.cz

Distribuce pomůcek Stomocur (For Life), mail: stomie@distrimed.cz

Pokud nemáte svoji stomickou sestru, která by vám kontrolovala stomii  a konzultovala s vámi případné problémy, můžete se obrátit na nově zřízené Stomické poradny, které byly otevřeny pro kolostomiky, ileostomiky i urostomiky pro Pražany a Středočechy na různých poliklinikách a provozují je většinou zástupci distributorů pomůcek.