Stomaporadny

Ve většině nemocnic funguje stomická poradna, ve které stomická sestra poradí pacientovi s výběrem vhodné stomické pomůcky a naučí ho ji používat. Následnou preskripci pomůcek může kromě stomické poradny zajišťovat i praktický lékař, chirurg, internista, onkolog, dětský lékař, geriatr, urolog, nefrolog. Stomické poradny v nemocnicích mají tendenci pacienty se stomií převádět k praktickým lékařům. Ti pacientovi vyplňují poukazy na stomické pomůcky, které si stomik následně buď vyzvedne v prodejně zdravotnických potřeb, v lékárně, nebo nechá poslat přímo od stomické firmy. 

 

Pokud nemáte svoji stomickou sestru, která by vám kontrolovala stomii a konzultovala s vámi případné problémy, můžete se obrátit na nově zřízené Stomické poradny, které byly otevřeny pro kolostomiky, ileostomiky i urostomiky pro Pražany a Středočechy na různých poliklinikách a provozují je většinou zástupci distributorů pomůcek.

Do všech stomaporaden je nutno se předem telefonicky objednat!

B.Braun – poradna na Poliklinice Budějovická, Praha 4, 

stomické sestry: Vladimíra Charvátová tel. 770 102 821, Veronika Vágnerová tel. 778 455 871, Jana Čepelková tel. 778 717 575 (i urostomie)

ConvaTec – poradna na chirurgii Polikliniky Barrandov, Krškova 807/21, 152 00 Praha 5, 1.patro, tel. 770 188 189

B.Braun – urologická ambulance B.Braun Dialog, Bulovka,  

tel. 778 727 099, pouze pro urostomiky, stomasestra Olga Panenková

Stomická poradna při gastroenterologické ambulanci MUDr. Baumana v Nemocnici sv.Kříže, Kubelíkova 16, Praha 3, 

tel. 720 520 636, stomická sestra Veronika Racsaková

 

Je-li pro vás stomaporadna nedostupná kvůli omezení pohyblivosti nebo nejste-li z Prahy, můžete využít službu specializované domácí péče Lastrona. Je určena pro stomiky, kteří nejsou v péči stomické sestry a dochází k praktickému lékaři.

Pokud byste rádi její služby využili, zavolejte na bezplatnou StomaLinku firmy ConvaTec 800 122 111 a oni se o vše postarají.

Lastrona působí po celé České republice a zkušená stomická sestra dorazí až k Vám domů a pomůže Vám například s péčí o Vaši stomii.